Self-directed learning

Czas na eksperymentowanie, majsterkowanie czy rozmyślanie jest niezbędny do rozwijania naszych życiowych pasji. Niezależnie od tego, czy czytamy, piszemy, robimy doświadczenia, czy też współdziałamy z innymi, potrzebujemy czasu na eksplorowanie tematów, które najbardziej nas interesują.

Nasi uczniowie mają czas na samodzielną naukę, podczas której zgłębiają interesujące ich tematy w ramach własnych projektów badawczych. Mogą również zapisywać się na popołudniowe warsztaty odbywające się raz w tygodniu; warsztaty te mogą stanowić uzupełnienie ich bieżących projektów lub mogą służyć odkrywaniu obszarów spoza aktualnego zakresu prac.

Nauczyciele są zawsze dostępni, kiedy trzeba pokierować procesem uczenia się, osadzić go w znaczącym kontekście, jednocześnie dbając o zachowanie autonomii uczniów. Niezależnie od tego, czy uczniowie zdecydują się pracować samodzielnie, czy współpracować z rówieśnikami, są traktowani z szacunkiem, a ich indywidualne podejście jest respektowane, niezależnie od formy.

Get in touch